San Diego Chargers: Rájátszást ér a szabálymódosítás?
Mintha csak a Boltsnak találták volna ki azt az új szabályt, miszerint a kezdõrúgásokat innentõl kezdve a 35 yardos vonalról kell elvégezni. Tavaly azt láthattuk, hogy egy csapat, amely a liga egyik legjobb támadósorával és védelmével büszkélkedhetett, még csak a közelében sem volt a rájátszásnak, mivel borzalmasan gyenge volt a speciális egysége.
Szerintem: Tavaly már év közben többször is azt gondoltam, hogy ennél a Chargers special teamnél már nincs lejjebb, de hétrõl-hétre meg tudtak lepni. Ennek ellenére most újra azt mondom, a tavalyi produkciót már úgyis túl tudják szárnyalni, hogy ha rendszertelenül, össze-vissza rohangálnak a pályán, így komoly javulást várok a csapattól. Szerintem megkérdõjelezhetetlen, hogy jelenleg messze a Chargers a legjobb az AFC Westben, csakhogy a papírformát idõnként érvényesíteni is kell.
Denver Broncos: Orton vagy Tebow?
„Már csak nem fölöslegesen draftolták Tim Tebow-t?” – jöhetne a kérdés, de ne felejtsük el, az új vezetõedzõnek, John Fox-nak semmi köze sincs a játékos elhozatalához. Ebben bízhat Kyle Orton is, na meg abban, hogy tavaly sokáig veszélyeztetni tudta Dan Marino nagy rekordját, ilyet pedig a nyeretlen kétévesek nem nagyon tudnak, szóval van még benne lehetõség. De vajon John Fox kit hoz ki gyõztesnek a versenybõl és a vesztes vajon marad-e a csapatnál? A vezetõedzõ február végén még Ortont emlegette, de azóta sok minden változhatott.
Szerintem: Ha Tebow lesz a kezdõ, nem gondolom, hogy a csapat megtartja Ortont, de akár meg is fordíthatjuk a kérdést. Megfelelõ ellenértékért hülyeség lenne ragaszkodni Ortonhoz, fõleg, ha a tavaly bíztató finist produkáló elsõ körös Tebow ott ül a padon. Ráadásul a harmadik számú QB, Brady Quinn is képes lehet elõrelépni backupnak, így Fox tulajdonképpen bármit csinálhat. Én egy megfelelõ ajánlatért (második kör és egyéb kisebb pickek) elengedném Ortont, és Tebow-val vágnék neki az évnek, a tavalyi évnél nagyobbat nem hiszem, hogy tudnának bukni.
Oakland Raiders: Véletlen volt-e a tavalyi csoport-dominancia?
Lehetséges-e az, hogy egy csapat kifigyelje csoporttársai gyengéit, és így sokkal jobban szerepeljen ellenük, mint más csapatok ellen? Az Oakland Raiders példája azt mutatja, hogy igen. Tavaly a Fosztogatók mind a hat csoportmeccsüket megnyerték, míg a többi találkozón olykor egészen kétségbeejtõen játszottak. Valamiért csak a közvetlen vetélytársak ellen látszott az a magabiztosság, amire egész évben szükség lenne. Talán Hue Jackson meg tudja adni a csapatnak azt a pluszt, amivel a csoporton kívül is eredményes lehet az ezüst-fekete alakulat.
Szerintem: A Raidersnek sokkal nehezebb dolga lesz, mint amilyen tavaly volt csoporton belül, mert idén újra számolni kell majd a Chargersszel és talán a Broncoszal is. Ha Darren McFadden egészséges marad, megint tûzközelben lehetnek, de Nnamdi Asomugha nagyon fog hiányozni a védelembõl. Véleményem szerint idén már csak egy 3-3-as mutatót tudnak majd összehozni a csoportban, a csoporton kívül viszont jobbak lesznek, és akár a 8-8-as mérleget is elérhetik.
Kansas City Chiefs: Mûködik-e még a „Jamaal Charles megoldja” taktika?
Kérdés sem fér hozzá, hogy tavaly Jamaal Charles és Thomas Jones miatt tudott rájátszásba jutni a Chiefs. A futótandem nyitott lehetõséget a passzjátéknak, míg a védelem átlagos munkát végzett, mindez pedig elég volt a csoportgyõzelemhez. A Chiefs tavaly 160 yardot futott meccsenként, amivel magasan vezette a ligát, sokszor ráadásul teljesen nyilvánvaló volt, hogy hol nyílik a rés, Charlesnak, vagy Jonesnak már csak a hátát nézte az aktuális védelem. Vajon idén sikerül megálljt parancsolni a gyilkos futójátéknak?
Szerintem: Biztos vagyok benne, hogy valamelyest visszább fog esni a meccsenkénti átlag, de ha a két futó egészséges marad, szerintem idén is meglesz a 140 yard találkozónként. A második körben ráadásul érkezett egy új falember is a csapathoz Rodney Hudson személyében, így még mélyebb lett az a támadófal, amely már tavaly is kiválóan nyitotta a lyukakat a megállíthatatlan RB-knek.