1) Jimmy Clausen, Carolina Panthers
Kihívó: Cam Newton (draft: 1/1. választás)
Clausennek nem ártana beszereznie meleg öltözetet, nehogy felfázzon a kispadon. A Panthers minden reményét Newtonba helyezte, Marty Hurney általános menedzser vele igyekszik feledtetni elõzõ évi hibáját, a 2010-es Draft második körében kiválasztott Jimmy Clausen irányítót.
Ilyen az élet az NFL-ben. Clausen nagyon rossz volt 2010-ben, 1158 yard, 3 touchdown, 88,4 irányítómutató, és ezekkel a számokkal – látva a Panthers idei draft-döntését – elvágta magát a csapatnál.
Ez már Newton csapata.
2) Vince Young/Kerry Collins/Rusty Smith, Tennessee Titans
Kihívó: Jake Locker (draft: 1/8. választás)
Legyünk tényszerûek, a Titánok számára már a draft elõtt elveszett Young, Fisherrel való probléma ide vagy oda. Smith-nek újonc korában (2010-ben) 25,0-s mutatóra futotta és négy eladott labdára. Óriási rizikót vállalnának vele a csapatnál, ha elsõszámúvá léptetnék elõ.
Collins mutatkozik a legesélyesebbnek arra, hogy övé legyen a meló, ha a újraszerzõdtetik, de nyitva áll a lehetõség a csapat elõtt, hogy a szabadügynök-piacon szerezzenek be egy tapasztalt irányítót, addig míg Locker felkészül a feladatra.
3) David Garrard, Jacksonville Jaguars
Kihívó: Blaine Gabbert (draft: 1/10. választás)
Garrard karrierje találatot kapott a draft elõ napján. A Jaguars csupán egy gyõzelemre volt attól 2010-ben, hogy rájátszás szereplõ legyen az Indianaplis helyett. Mégis Gene Smith általános menedzser nem hozott azonnali segítséget a csapathoz.
Helyette Gabberet választotta, aki hosszútávon gyógyír lehet a Jacksonville problémáira, ugyanakkor ezzel a döntéssel a playoff és az újjáépítés közötti szûk ösvényen egyensúlyoz.
2011-ben még bizonyosan Garrardé marad a marsallbot, de Gabberttel komoly motivációt raktak a háta mögé, már egyáltalán nem lehet olyan biztos az elsõségében, mint eddig volt.
4) Joe Webb, Minnesota Vikings
Kihívó: Christian Ponder (draft: 1/12. választás)
Mindössze három mérkõzéssel a tarsolyában, minden bizonnyal Webb a várományosa a Favre által üresen hagyott irányító posztnak. Bár sokszor mutatott bíztató jeleket a pályán, de alapvetõen Webb még csak a jövõ tervei közé tartozik, sok idõre van még szüksége, hogy valódi vezére legyen a csapatnak. Ezért ez a helyzet akár azt is eredményezheti, hogy Ponder lassan nagyon közel érjen Webbhez a depth charton. Persze ha a Vikings még a szabadügynök-piac felé is kacsingat…
5) Carson Palmer, Cincinnati Bengals
Kihívó: Andy Dalton (draft: 2/3. választás)
Daltonnak vajmi kevés ráhatása lesz Palmer elsõségére a Tigriseknél. Ami hatással lehet Palmer karrierjére az nem más, mint önmaga és visszavonulási szándéka. Mégis, Dalton fontos szerepet juthat a „játszmában”, amit Marvin Lewis edzõ és Mike Brown tulajdonos játszik. Õ az üzenet Palmernek, ha valóban nem akar Cincinnatiben maradni, akkor valóban csak a visszavonulás marad számára, a csere szóba se jöhet.
Így ha Palmer mégis köti az ebet a karóhoz., akkor Dalton kell jelentse a jövõt a Bengalsnál.
6) Alex Smith, San Francisco 49ers
Kihívó: Colin Kaepernick (draft: 2/4. választás)
Habár Smith szabadügynökök kenyerét eszi a lockout leálltával, mégis szinte bizonyos, hogy mindent megtesznek azért, hogy újra az Aranyásók közt tudhassák 2011-ben is. Kaepernick felé nagy reményeket táplálnak, de még nem nõtt fel a feladathoz, amit az NFL jelent. Ez az idõ – amíg Kaepernick fejlõdik – jelenti Smith számára a reményt, hogy új életet lesz képes lehelni karrierjébe, és bebizonyítja, hogy nem csak kényszermegoldás a csapatnál.
Forrás: bleachereport.com