Jelenleg a Falconst erõsítõ Dimitroff mindig is jó érzékkel találta meg azon játékosokat, akik már újoncként meghatározó szerepet tudnak vállalni új csapatuk színeiben. A következõkben nézzük, az általa kiválasztott legnagyobb neveken.
2002-ben Dimitroff és a Patriots már az elsõ körben cserélgetésbe kezdett, melynek következtében a 32. hely helyett a 21. helyen választhattak. Ekkor azt a Daniel Grahamet hozta el a csapat, aki öt év bostoni szolgálat után végül a Broncosnál lett állandó kezdõjátékos. A második körben elkapóra hajtott a Pats, és meg is szerezte Deion Branch-et. A receiver ugyan egyetlen idényt sem játszott végig a kezdõposzton, négy év alatt 53 mérkõzésen bizonyította, hogy Bradyvel kiegészülve félelmetes párost alkotnak.
2003-ban Dimitroff tovább folytatta a jól bevált taktikát, így a gárda egyetlen olyan pickkel sem rendelkezett, amihez nem valamilyen csere útján jutott volna hozzá. Ebben az évben olyan játékosokat draftoltak, mint a hét idényen át meghatározó Ty Warren (DE), a már újoncként berobbanó Eugene Wilson (FS), a jelenleg is a liga egyik legjobbjának tartott Asante Samuel (CB), valamint a 120 mérkõzésébõl 119-en kezdõ, megbízható játékáról ismert veterán Dan Koppen (C). A rögtön újoncidényükben bevethetõ játékosok megtalálása nagyban hozzásegítette a Patriotsot ahhoz, hogy 2003-ban is elhódítsák a Lombardi Trófeát.
A 2004-es NFL Draft elsõ körében Dimitroff Vince Wilforkot (DT), majd Benjamin Watsont (TE) hozta a csapathoz. Bár Watson kiteljesedésének csak tavaly lehettünk szemtanúi, a már a Brownsban játszó tight end jócskán kivette a részét a Patriots gyõzelmeibõl is. Wilfork már újoncként is helytállt, az elmúlt hét év alatt pedig a klub egyik legegyenletesebb teljesítményt nyújtó játékosa lett. A sorozatos jó döntéseknek köszönhetõen pedig a Patriots ebben az évben is bajnok lett.
Dimitroff 2005-ben sem adta lejjebb. Logan Mankins (OG) és Nick Kaczur (OT) azóta is a támadófal elmozdíthatatlan részei, míg Ellis Hobbs (CB) és Matt Cassel (QB) – miután kisegítették néhányszor a New Englandet is – a liga más csapatainál lettek biztos kezdõjátékosok.
Bár a 2006-os év nem volt olyan sikeres a Draft szempontjából, mint az elõzõek, még így is olyan nevek voltak a kiválasztottak között, mint az újoncként egyetlen mérkõzésen sem kezdõ, mégis 745 yardot futó Laurence Maroney (RB), vagy a nagynevû Adam Vinatierit azóta is tökéletesen helyettesítõ Stephen Gostkowski (K).
A bostoniak 2007-ben, a 4. körnél hamarabb csupán egyszer választhattak. Elsõkörös pickjüket a rendkívül jól játszó, ám meglehetõsen balhés Brandon Meriweatherre (S) költötték. Dimitroff New Englandben töltött utolsó éve tehát nem sikeredett túl fényesre.
2008-ban a draftmestert az Atlanta Falcons tulajdonosa, Arthur Blank kérte fel a klub igazgatói posztjának betöltésére. Dimitroff a semmibõl kezdte felépíteni a csapatot és már elsõ évében csodát tett, amit többnyire megint csak a játékosbörzén hozott kiváló döntéseinek köszönhetett. A 2008-as NFL Drafton kiválasztott játékosok közül tavaly öt – Matt Ryan (QB), Sam Baker (OT), Curtis Lofton (LB), Thomas DeCoud (S), illetve Kroy Biermann (DE) – is a kezdõcsapatban játszott.
A 2009-es Drafton Dimitroff újabb tehetségeket gyûjtött, ám a következetes csapatépítés miatt az újonnan érkezõk már nehezen fértek be kezdõk keretébe. Ez egyedül William Moore-nak (S) sikerült, akitõl tavaly öt interceptiont is láthattunk.
A 2010-ben elhozott játékosok többségének szintén a várakozás és a csereposzt jutott, a klub elsõ két pickjének, Sean Weatherspoonnak (LB), valamint Corey Petersnek (DT) viszont már az elsõ héttõl megadatott a bizonyítás lehetõsége, amit nem is féltek kihasználni.
Thomas Dimitroff az évek során számos tehetséget adott a ligának, így ha máskor nem is, a Draft napjaiban mindenképp érdemes figyelni a mozdulatait.