Ami az elsõ és talán legfontosabb dolog, hogy a draft valószínûleg nem marad el. Erre csak akkor kerülhetne sor, ha a Brady nevével fémjelzett csoportos per gyorsan lezajlik, de mivel az ügyben esedékes meghallgatást április 6-ra tûzték ki, nem valószínû, hogy fellebbezés nélküli ítélet lesz addigra. Ennek értelmében pedig a draftra sor kerül, már csak az a kérdés, hogy milyen körülmények között. A már nem létezõ NFLPA ugyanis azt javasolta az újoncoknak, hogy bojkottálják a ceremóniát és ne menjenek el a draftra. Ennek értelmében nem láthatnánk, ahogy Roger Goodell az egyes mezt szorongató elsõ körös játékosokkal pózol, sõt könnyen lehet, hogy ezek az újoncok még operatõrt sem engednének a lakásukba, hogy legalább így láthassuk a kiválasztott és családjának örömét.
Ennek persze meg lenne az az elõnye, hogy nem látnánk a draft elõtti telefonálgatásokból, hogy ki lesz a kiválasztott, de mivel Adam Schefter általában elõre le szokta adni a drótot, sok meglepetésre így sem számíthatunk, viszont az ünnepélyesség csak nyomokban lesz jelen. A jelenlegi szabályozás értelmében ráadásul az a furcsaság is elõfordulhat, hogy az edzõk és a war roomban jelenlevõk csak a draft elõtt beszélhetnek a kiválasztott játékossal, a bejelentés után viszont nem. Ez akár azt is jelentheti, hogy az újoncok egy egész évig szóba sem állnak a kiválasztókkal.
Ennek megfelelõen természetesen alá sem írhatnak csapatukhoz, semmiféle pénzt nem kaphatnak, még a beilleszkedést sem kezdhetik meg, maximum önszervezõ módon találkozhatnak a csapattársakkal. Ha még el is tudják intézni, hogy formában maradjanak, amennyiben az egész jövõ évi szezon elmarad, jövõre hiányozni fog nekik a meccsrutin, miközben a 2012-ben draftolt újoncok az egyetemi bajnokságból jönnek. Az egyetlen elõnye a lockoutnak a rookie-k számára, hogy a kimaradó szabadügynök piac miatt a csapatoknak sok needje van, amit legbiztosabban a drafton tudnak orvosolni.
Ennek értelmében akárhogy is nézzük, az járt jól, aki megtehette és megtette, hogy maradt az NCAA-ben, mind például Andrew Luck, aki jövõre valószínûleg már valamelyest rendezettebb körülmények közé érkezhet a draftra. Nem kell azon gondolkoznia, hogy megjelenjen-e élete egyik legfontosabb eseményén, és hogy mit kezdjen magával, csapatjátékosként valódi csapat nélkül. A többiek reménykedhetnek abban, hogy a draftig rendezõdik minden, és ugyanúgy megkapják az esélyt arra, hogy kiváló játékosok legyenek az NFL-ben, mint bárki más elõttük, vagy éppen utánuk, bár erre jelenleg nem sok jel mutat.
Forrás: profootballbusiness.blogspot.com