A NYÚL VISZI A PUSKÁT?

Fotón: Tyrod Taylor QB

Igencsak elszaladt a ló az újoncokkal az utóbbi idõben, ez pedig nincs túl jó hatással az NFL-re és a tapasztaltabb játékosok idegrendszerére. A jelenlegi kollektív szerzõdés körüli vitában is fontos szerepet játszik az elsõ körben draftolt játékosok szerzõdése, akik úgy kapnak 20-50 millió dollárokat, hogy még egyetlen NFL-meccset sem játszottak. Sajnos mára eljutottunk oda, hogy a draftra érkezõ játékosok már kész sztárok, akiknek a középiskola óta alátesznek mindent, és bizony ebben el lehet kényelmesedni. Ezeknek a játékosoknak a profizmus csak annyit jelent, hogy már (több?) pénzt kapnak azért, amit csinálnak. Márpedig a profi hozzáállásnak ehhez vajmi kevés köze van.

Ahhoz nem fér kétség, hogy nehéz megfelelni a médiának és a csapatok képviselõinek, hiszen határozottnak kell lenni, magabiztosnak mind a pályán, mind az interjúszobában, ugyanakkor nagyon vigyázni kell a szavakkal, nehogy úgy tûnjön, hogy a játékos túl sokat gondol magáról vagy esetleg formálhatatlan. A minap Cam Newton is beleesett ebbe a hibába, és most úgy tûnik Tyrod Taylor is csúnyán árnyékra vetõdött.

A CBS scouting oldala Taylor draftolását a hatodik körre várja, amikor a bent maradt játékosok imára kulcsolt kezekkel várnak, és már nem törõdnek azzal, hogy ki, hova és miért, csak draftolja õket valaki. Sokan ilyenkor már rúgót is játszanának a kiválasztásért, de nem Tyrod Taylor, a Virginai Tech irányítója, aki kijelentette, hogy õ irányító. „A csapatok irányítóként osztályoznak engem, és jó visszajelzéseket kapok. Irányító vagyok és 5 éves korom óta játszom ezen a poszton. Semmilyen más pozícióban. A felkészültségem, az edzettségem, a tudásom fejlõdése mind abból ered, hogy irányító vagyok. Szóval ahhoz, hogy más pozícióban játsszak, mindent elölrõl kellene kezdenem. Gyõztes vagyok irányítóként, ez az amit csinálok. Nézzék meg a számokat, amiket a Virginia Tech-el produkáltam. Azt gondolom sokan látják, hogy milyen atlétikus vagyok és azt gondolják, más pozícióban kellene játszanom. Én azt gondolom, megvan mindenem ahhoz, hogy irányító legyek. – mondta Taylor a Combine-on.

Az eddig elmondottakkal több probléma is van, ugyanis alanyunk a középiskolában safetyként és visszahordóként is tevékenykedett, ráadásul az egyetemen elõszeretettel futott a labdával, amire az NFL-ben bizonyára nem lesz majd ennyiszer lehetõsége. Számai valóban nem rosszak egyébként, de hatalmas öngólt rúgott magának azzal a mondattal, hogy „mindent elölrõl kellene kezdenem”. Ilyet egy NFL-be vágyakozó játékos egyszerûen nem mondhat. Ehhez képest az a tény, hogy makacsul ragaszkodik saját QB mivoltához, miközben elõtte 5-6 irányítót is elvisznek majd, már csak másodlagos. Nagyon gyakran elõfordul, hogy késõn elkelt irányítókat elkapónak, vagy afféle „wildcat-joker”-nek használnak az NFL-ben, és teljesen átképzik õket. Ez ellen lehet tiltakozni, ott lehet hagyni a csapatot, de sajnos a profi világ errõl szól. Akit hátul draftolnak, és nem elég meggyõzõ az edzõtáborban, az örüljön neki, hogy egyáltalán látnak benne valamit, és nem csak kiteszik a szûrét, az ilyen lehetõségeket pedig meg kell ragadni. Ez a „tetszett volna (még) jobban játszani az egyetemen” tipikus esete.

Ettõl függetlenül könnyen lehet, hogy Taylor megmaradhat eredeti posztján és az sem kizárt, hogy minden idõk legjobb NFL irányítója lesz, de hogy tegnapi nyilatkozatával sok érdeklõdõt elvesztett, az biztos. Mi van akkor, ha mondjuk tényleg irányító marad, de egy más fajta támadósémát kell megtanulnia? Akkor is elölrõl kell kezdenie mindent? Aligha. Éppen ezért talán többet kellett volna gondolkodni azon, hogy hogyan próbálja meg átadni a lényeget a sajtónak és az utána érdeklõdõ csapatoknak, vagyis azt, hogy irányítóként szeretne(!) játszani az NFL-ben. A többi majd úgyis akkor válik el, ha elviszi valaki és megmutatta magát az edzõtáborban.

Akár most, akár a későbbiekben a "Süti beállítások" gomb megnyomásával módosíthatod a beállításaidat. A későbbiekben ezt a funkciót a főoldal alján találod.
Cookie beállítások