Fotón: Jim Schwartz vezetõedzõ, Detroit Lions
2000 óta valamennyi együttes legalább egyszer sikeresen jutott túl az alapszakasz küzdelmein, de Buffalóban és Detroitban azóta nem termett sok babér. Az 1999-es bajnokság után mindkét gárda wild card pozícióban slisszant be a playoffba, de ott már rögtön az elsõ körben kihullottak. Azóta mindkét városban több szerencsétlen draft és más okok miatt nem örülhettek a szurkolók, és elgondolkodtató, hogy ennyi év böjt vajon nem kezdi-e ki a ligában oly sokat hangsúlyozott esélykiegyenlítõdést.
Ha úgy vesszük, minden esztendõben a liga 32 csapatából 12 bejut a rájátszásba, ami magasabb, mint egyharmados arányt jelent. Ha az elmúlt három szezonra tekintünk, azt állapíthatjuk meg, hogy 21 alakulat képviseltette magát a kieséses rendszerben. Ennek tükrében szinte hihetetlennek tûnik, hogy több mint egy évtized eltelhet úgy, hogy egyes franchise-ok nem képesek túljutni az alapszakaszon.
Különösen fájó megállapítani ezt két olyan klub esetében, amelyeknek régen jutott bõven a sikerekbõl is. A Bills 1988 és 1999 között 10 alkalommal is playoffba került, ráadásul egy négyéves periódusban minden évben Super Bowlt is játszott. A 90-es években a Lions is rendszeres résztvevõje volt a januári futballnak, ahol Barry Sanders (RB) számított a legnagyobb attrakciójuknak.
A hosszú szenvedés után úgy tûnik, 2010 mindkét csapat életében hozott pozitív változást. A Buffalo ugyan igen gyenge kerettel rendelkezik, de tavaly valahogyan erõt merítettek a sok sikertelenségbõl, és hétrõl hétre kemény küzdelmet mutattak be. A Detroit eközben néhány jó drafttal több igen tehetséges fiatalt szerzett meg, akikbõl egyre inkább ütõképes alakulat bontakozik ki az autós városban.
Mindez nem jelent biztosat a jövõre nézve, de nem lehetetlen, hogy 2011 végre a fordulat éve lesz Buffalóban és Detroitban.
Forrás: profootballweekly.com