Kyle Calloway, a Bills 7. körös pickje ezt találhatja a dolog könnyebbik részének. Van egy régi Johnny Cash nóta, a címe „I’ve Been Everywhere”, vagy „Voltam mindenhol”. A country zene legendás alakja a városoknak állított emléket, ahol pályafutása során megfordult, de sehol nem töltött sok idõt. Calloway még nem rendelkezik ilyen hosszú listával, de azért õ is fel tud mutatni valamit. Szülei hivatásos katonák, ezért a Bills 22 éves támadó falembere több mint féltucatnyi városban lakott már. A Buffalobills.com-nak Calloway elmondta: „Sok helyen laktam már. Floridában születtem, majd Japánba költöztünk, onnan Új Mexikóba mentünk, aztán Arizonába. Ott 4 évig laktunk. Majd Hawaii-ra költöztem, onnan pedig Illinois-ba, aztán újra vissza Arizonába. Majd Iowa következett, és a fõiskola.”
Az újonc szülei, Ed és Nancy Calloway mindketten a légierõnél szolgálnak. Jelenleg is Arizonában élnek, már öt éve, amely hosszú idõnek számít hivatásos katonák esetében. Calloway a vállát vonogatta: „Ez az életstílus, amit élünk. Amikor a szüleid katonák, néhány évente azt kérik tõlük, hogy költözzenek. Valahol máshol kell állomásozniuk, vagy bevetésre küldik õket. Az ember megtanul együtt élni ezzel.”
Néhány emberben felmerülhet a kérdés, hogyan akadt meg a Big Ten Conference-beli Iowa edzõjének, Kirk Ferentz-nek a szeme egy olyan srácon, aki három különbözõ középiskolába járt. Calloway elmesélte: Amikor Illinois-ba költöztünk, akkor kezdtem komolyabban sportolni. A középiskola második, harmadik, és negyedik évének egy részét Illinois-ban töltöttem, az utolsó futballszezont ott fejeztem be. Így a Big Ten és Big 12 fõiskolái ott láthattak.” Amikor véget ért a szezon, másodjára is Arizonába költözött, ahol újabb lehetõség várt rá. Calloway így folytatta: „Amikor Arizonába költöztem, ott az volt a szabály, hogy kéthétnyi iskolába járás és edzéslátogatás után már játszhattam meccsen. Az ottani középiskola bejutott a rájátszásba, így én is játszhattam egy playoff-meccset, ami elképesztõ élmény volt.”
Annak ellenére, hogy Calloway már szóban elkötelezte magát az Iowa-nak, Ferentz edzõ tudta, hogy a falember iránt a többi nagyobb iskola is érdeklõdik, így fogta magát, és meglátogatta kiszemeltjét Arizonában. A falember elmondta: „Épp kosárlabda-szezon volt, én pedig abban a csapatban is játszottam. Jött, és megnézte egyik meccsemet, ami sokat jelentett számomra. Mindenki tudta, hogy az Iowa-ra szándékoztam menni, õ mégis eljött. Nagyszerû ember.” Calloway annak is örült, hogy amikor újoncként megérkezett a fõiskola edzõtáborába, kiderült, Ferentz a szakma egyik guruja. „Az elsõ edzõtábor elég kemény volt számomra, fogalmam sem volt a dolgokról. Az elsõ felszereléses edzésnél arra számítottam, hogy kimegyek, domináns leszek, de határozottan nem ez történt. Ekkor léptek közbe az edzõk, különbözõ technikákat tanítottak, hiszen gyakorlatilag úgy érkeztem oda, hogy semmit nem tudtam ezekrõl. Ekkor vált világossá, hogy ez nem csak az erõrõl, fizikumról szól, mint a középiskolában, ahol gyakorlatilag csak meg kellett verni az elõtted állót” – mondta az újonc.
Calloway tehát fejlõdött, és teljesen magáénak érezte az új technikákat, amiket az Iowa edzõi stábja tanított neki, és a támadók sémája is otthonossá vált a harmadik évére. De egy pillanatig sem gondolta, hogy mindent tud: „Az Iowa-n mindig azt mondják, nem értél célba. A videókat nézve, minden meccsen felfedeztem valami hibát a játékomban. Azt mondanám, a 3. évemre a technikák használata már ösztönössé vált, és jobban figyelhettem arra, hogy mit csinálnak a védõk, hol vannak a linebackerek, és hol áll a safety. Ez tényleg jobb tud tenni. Amikor nem koncentrálsz a technikára vagy a feladatodra, kinyílhat a játékod.”
Miután második évét a baloldali tackle poszton játszotta le, az utolsó két évebn a jobboldalra tették át. Korábban a guard pozíciót is kipróbálta, a Bills is ott szándékozik csatasorba állítani az újoncot. Ironikus, hogy amikor befejezõdött az utolsõ fõiskolai szezon, Calloway akkor is a bal guard poszton volt látható, az Orange Bowl-on sérült csapattársát helyettesítette. Elmondta: „Más poszt, ami más technikát követel. Az Iowa-n minden posztot ismernünk kellett, a centerét, a guard-ét és a tackle-ét. Szóval állok elébe. Hatalmas lehetõség volt számomra, hogy megmutathattam, guardként és tackle-ként is tudok játszani, és Buffalo-ban bárhol szívesen játszanék. Mindkét pozícióban jól érzem magam, és azt hiszem, el tudom végezni a feladatot.”
És bár Buffalo nincs azon városok listáján, amelyet Calloway otthonának nevezett, a falember reméli, hogy hosszú évekre azzá válik.
Fordította: Geczõ László